Українці вдвічі збільшили споживання авокадо

5 января, 2019

Імпорт авокадо в Україну побив історичний рекорд. За 11 місяців 2018 року було ввезено 4 тисячі тонн цього фрукта або вдвічі більше, ніж за весь попередній рік.

Двома визначальними факторами настільки явного збільшення імпорту представники оптової торгівлі називають моду на здоровий спосіб життя, а також зростання доходів населення в 2018 році. Адже авокадо не є дешевим продуктом. Наприклад, Хасс (Hass) в Україні продається в середньому за ціною до 300 грн/кг, а зелений авокадо – приблизно вдвічі дешевше.

На думку дієтологів, авокадо є одним з найбільш цінних продуктів, оскільки він містить майже повний набір необхідних вітамінів і мінералів, а також корисні жири і клітковину. Найбільш відома властивість авокадо — знижувати рівень холестерину в крові і сприяти кращому засвоєнню корисних речовин з інших фруктів. Тому його часто рекомендують людям з проблемами серцево-судинної системи.

Головними постачальниками авокадо в Україну є ПАР, Перу, Ізраїль і Кенія. На них припадає близько 92% всього обсягу імпорту. Суттєві обсяги постачають Мексика, Іспанія та Чилі.

При цьому найбільший приріст імпорту авокадо на вітчизняний ринок відзначається з ПАР і Мексики.

На думку аналітиків, перспективи зростання споживання авокадо в Україні дуже високі. На сьогоднішній день середній українець споживає менше 100 гр. авокадо в рік або до одного плоду в рік. За умови подальшого зростання доходів населення, імпорт авокадо в найближчі 3-4 роки може подвоїтися.

За матеріалами: east-fruit

Новости по теме

|