2018 рік для ринку української свинини завершився без цінових коливань

2 января, 2019

Вітчизняний ринок свинини завершив 2018-й рік без значних цінових коливань: в останні два тижні року зміна середніх закупівельних цін на тварин забійних кондицій не перевищувала 1%. Про це свідчать результати моніторингу Асоціації «Свинарі України».

Так, в останній тиждень року м’ясопереробні підприємства закуповували живець по 43-45 грн/кг, а середня цінова позначка зупинилася на рівні 44,2 грн/кг. Малоактивний приріст цін на свинину в закупівлі м’ясопереробники пояснюють слабшою за очікувану активізацію збуту в передсвятковий період. Так, деякі оператори відзначають, що напередодні зимових свят пожвавлення попиту не відчули. Ті, хто зауважив збільшення реалізації, оцінюють її в 15-30%, що значно поступається їх попереднім очікуванням. Втім причиною такої млявої торгівлі вважають не тільки обмеженість платоспроможності кінцевого споживача, а й переорієнтацію їх на інші види м’яса та рибу через бажання «не відлякати» символ наступного року. З іншого боку, реалізувати плани закупівлі та збуту завадили і погодні умови, які особливо сильно вплинули на роботу підприємств у Центрі та Північно-Східних областях країни.

Більшість операторів вважає, що ціна на початку року перебуватиме на досягнутому рівні: так, за підсумками опитування Асоціації «М’ясної галузі», протягом першого тижня 2019-го середні ціни закупівлі варіюватимуть в межах 44-44,5 грн/кг. Традиційне післясвяткове послаблення котирувань очікують з другої декади січня та, враховуючи незначну волатильність закупівельних цін у грудні, прогнозують, що воно буде досить помірне.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018-2019 рр.

Новости по теме

| | | | | |