Маркування продукції латиницею відтермінували до 2021 року

31 декабря, 2018

Міністерство економічного розвитку України продовжило до 1 січня 2021 року перехідний період для обов’язкового маркування продукції буквами латинського і грецького алфавітів. Відповідний наказ вже було зареєстровано в Міністерстві юстиції, він набуде чинності після офіційного оприлюднення, повідомляє прес-служба відомства.

Варто нагадати, що у 2015 році в рамках виконання вимог Угоди про асоціацію з Євросоюзом Україна прийняла нові Правила застосування одиниць вимірювання. Згідно з цим документом, з 1 січня 2016 року всі виробники зобов’язані використовувати для вимірювання продукції одиниці виміру Міжнародної системи одиниць SI (кілограми, сантиметри, літри тощо).

«Водночас, згідно з Правилами, на маркуванні продукції, яка продається в Україні, мають зазначатися міжнародні позначення одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту. Одночасно на маркуванні можуть застосовуватись українські позначення одиниць вимірювання (з використанням літер українського алфавіту). Такі позначення одиниць вимірювання поширюються на маркування всієї споживчої продукції, зокрема і на маркування лікарських засобів, медичних виробів, харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння та засобів захисту рослин тощо«, — пояснили в міністерстві.

За словами радника міністра економічного розвитку Роксолана Підласа, перехідний період повинен був завершитися 1 січня 2019 року, проте до міністерства надійшло безліч звернень від виробників, які наполягали на необхідності продовження перехідного періоду.

«Оскільки це цілком європейська практика – враховувати побажання бізнесу, Міністерство ухвалило рішення продовжити перехідний період до 1 січня 2021 року«, — заявила вона.

Новости по теме

|