В Україні збільшилась кількість фальсифікованих продуктів

29 декабря, 2018

В період новорічних свят на полицях магазинів України зросла кількість фальсифікованих продуктів харчування. У лідерах підробок — масло, ковбаса та ікра. Про це розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан.

 За його словами, підробки можна зустріти практично в кожному супермаркеті столиці.

«На сьогодні у топі перебуває масло, ковбасні вироби та ікра. Сьогодні купувати такі продукти харчування можна тільки у місцях організованої торгівлі», — наголосив Рубан.

Окрім того, він зазначає, що під час проведення лабораторних досліджень майже в усіх супермаркетах Києва встановили, що фальсифікованого масла, а саме із вмістом стеарину і пальмової олії, 12-15%. Такий самий показник по країні — 20-30%.

За словами чиновника, Держпродспоживслужба на сьогодні також фіксує масові звернення щодо ікри, яку продають в інтернеті.

«Ми провели відбір зразків і виявляємо невідповідність — це не ікра, а білковий продукт, схожий на ікру. Він так і називається», — пояснив він.

Рубан порадив обов’язково звертати увагу на маркування продукту.

«Купують, наприклад, масло, а там написано — «масляний продукт» або «сирний продукт», який не є сиром. «Продукти харчування треба купувати тільки в місцях організованої торгівлі — там, де є господарюючий суб’єкт, який здійснює продаж, є суб’єкт, відповідальний за безпеку, є орган, який контролює дані товари», — додав Рубан.

За матеріалами: Обозреватель

Новости по теме

| | | | |