Паламар вважає, що Україна абсолютно не готова до скасування мораторію на продаж землі

28 декабря, 2018

Україна абсолютно не готова до відміни мораторію на продаж землі: наявність потужної корупційної складової на рівних рівнях призведе до непрозорого «віджимання» в людей паїв, які, в свою чергу, захищатимуть майно зі зброєю в руках. На цьому наголошують фахівці Асоціації тваринників України.

«Сьогодні Україна абсолютно не готова до відкриття ринку землі. Присутність потужної корупційної складової на всіх рівнях призведе до того, що в людей цю землю відбиратимуть за тіньовими схемами, і вони не матимуть змоги себе захистити! Та і про який продаж землі можна говорити, якщо досі не прийнято закон про антирейдерство? Сьогодні мало не щодня трапляються бандитські захоплення дрібних і середніх підприємств, і навіть бізнес, який має у своєму розпорядженні юристів, працівників служби безпеки тощо, не може протистояти захопленню власного майна! Що ж тоді говорити про простих, по суті безправних селян, які залишаться безпорадними перед величезною корупційною машиною? Земля — це їхнє єдине майно, цінність, яку вони вийдуть захищати зі зброєю в руках. В країні литимуться ріки крові!», – заявляє голова Асоціації тваринників Ірина Паламар.

Фахівці АТУ зазначають, що вже сьогодні сільськогосподарська земля продається за сірими схемами, і про це відомо з відкритих джерел. Бізнес давно знайшов механізми обходу мораторію. Власники продають право користування та обробки землі на тривалий період, здають в оренду ділянки на термін до 50-ти років, вдаються до міни, дарування, фіктивного боргу, договорів «заднім числом».

Слід відзначити, що Україна сьогодні посідає перше місце за площею орних земель в Європі, а додана вартість на 1 га землі сільськогосподарського призначення в країні дуже низька. При цьому страждають як інтереси власників землі, які позбавлені гідно розпоряджатися своїм майном і продають землю за копійки, так і державний бюджет.

«При вирішенні питання «за» чи «проти» ринку сільськогосподарської землі, потрібно враховувати інтереси не лише чинних власників землі (звісно, права людей мають бути гарантовані та захищені), але й національні державні інтереси і обов’язки інтереси майбутнього покоління. Про останнє, на жаль, ми не дуже думаємо», – впевнена Паламар.

Нагадаємо, з початку 2019 року набуває чинності закон про нові правила використання сільгоспземель.

Новости по теме

| |