В Україні у власність 650 ОТГ передали більше 1,5 млн га сільгоспземель

27 декабря, 2018

Протягом усього 2018 року Кабінет міністрів України передав у власність 650 ОТГ понад 1,5 млн га сільгоспземель. Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Я хочу підкреслити, що ця робота буде продовжена в наступному році, і уряд буде передавати землю новоствореним об’єднаним територіальним громадам», — сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Передачі земель у комунальну власність ОТГ передував їх детальний аудит.

«Держгеокадастр передавав землі не формально, а докладно вивчаючи кожну ділянку. Всі землі мають кадастрові номери, внесені в Державний земельний кадастр і можуть бути використані на розсуд ОТГ, зокрема із використанням всіх доступних електронних сервісів у земельній сфері», — підкреслив в.о. міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

Варто відзначити, що другий етап децентралізації передбачає впровадження і контрольних функцій стосовно розпорядження цими землями, щоб присікати будь-які ризики неефективного розпорядження ними та/або використання не на користь громаді.

Таким чином всі ОТГ, утворені до 2018 року та які виявили бажання, отримали належним чином оформлені земельні ділянки, готові для прийняття на баланс. Передача здійснювалася одночасно на всій території України.

Новости по теме

| |