Україна скористається досвідом Португалії у боротьбі із АЧС

24 декабря, 2018

Наступного року Мінагрополітики планує змінити систему виплати компенсацій за вилучену худобу — платити гроші безпосередньо із бюджету Держпродспоживслужби.

Єдиним дієвим способом боротьби із африканською чумою свиней є своєчасна локалізація спалахів хвороби. Проте, в Україні він не працює, розповів т.в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, передає УНН.

Як зауважив Мартинюк, селяни, які зіткнулися із АЧС, намагаються вирішити проблему самі. Компенсації за АЧС платять, але потрібно чекати близько двох-трьох місяців. А люди чекати не готові, зазначає він.

«Вони починають різати свиней і розвозити заражене африканською чумою м’ясо на продаж чим, фактично, поширюють захворювання», — заявив т.в.о. міністра.

Він зазначив, що сьогодні компенсації за АЧС виплачуються із резервних фондів місцевих бюджетів.

«Враховуючи досвід Португалії, наступного року ми плануємо докорінно змінити систему виплати компенсацій за вилучену худобу — платити гроші безпосередньо із бюджету Держпродспоживслужби. Не вдаючись до резервних фондів місцевих бюджетів. Це дасть можливість практично в момент вилучення продукції, максимум за два дні, виплатити компенсацію. Це серйозно стимулюватиме людей не розвозити худобу, заражену вірусом», — наголосив Мартинюк.

Раніше повідомлялось, що в Україні заговорили про можливість впровадження страхування від АЧС. Подібна практика у вигляді спеціально створеного резервного Фонду існувала в Україні до 2014 року, проте не виправдала свою ефективність. Приватні страхові компанії в Україні з послуг страхування фермерів від ризику АЧС поки не пропонують, хоча вже заявили про свою готовність почати роботу в цьому напрямку.

Зазначимо, ветеринарний консультант Дмитро Новаковський вважає, що введення воєнного стану на території деяких областей впливатиме на боротьбу з АЧС.

Нагадаємо, в Україні знизились обсяги вирощування свиней.

Новости по теме

| | | |