В одному з районів Миколаївщини ввели карантин через виявлення сказу у лисиці

23 декабря, 2018

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про встновлення карантинних обмежень по сказу в селі Горохівське Снігурівського району.

26 листопада до села Горохівське забігла лисиця, яка покусала домашню собаку. Лисицю було застрелено, відібраний патологічний матеріал (головний мозок), труп спалений та закопаний на глибині 1,5 м. Патологічний матеріал направлений до Миколаївської РДЛ ДПСС з метою виключення сказу. Контактних людей з підозрілою у захворюванні на сказ лисицею не виявлено.

Контактним тваринам проведено вимушене щеплення проти сказу. Звітом про результати дослідження Миколаївської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби від 12.12.2018 №004507п.м/18 по МФА встановлений сказ.

«Територія Снігурівського району стаціонарно неблагополучна по сказу. В цьому році це третій зареєстрований випадок. У вересні місці цього року скасовані карантинні обмеження у Кобзарцівькій сільській раді та у жовтні – у місті Снігурівка. На території с. Горохівське сказ зафіксований вперше», — йдеться мова в повідомленні.

Зазначимо, що влітку у Снігурівці оскаженілий бик напав на людей – тварину вдалося знешкодити лише після 11 пострілів зі зброї. Крім того, випадок сказу був зареєстровани і в районі — у серпні в селі Кобзарці Снігурівського району було виявлено сказ домашньої кішки, яка вкусила місцеву мешканку.

На даний час спеціалістами Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводяться подвірні обходи у загрозливій зоні з метою щеплення м’ясоїдних проти сказу, але спеціалісті отримують велику кількість відмов від вакцинації, не дивлячись на те, що вакцина закуповується з державні кошти. Профілактична вакцинація м’ясоїдних в Україні є майже єдиним методом профілактики проти сказу. Інші види тварин та люди щеплюються тільки вимушено.

Новости по теме

| | | |