Експерт вважає, що введення воєнного стану на території деяких областей впливатиме на боротьбу з АЧС

22 декабря, 2018

Через введення військового стану в 10 областях України заборонено полювання. Під дію обмеження підпадають і дикі кабани. Тож, заборона на відстріл диких кабанів може мати негативний вплив на боротьбу із вірусом африканської чуми свиней в Україні, вважає ветеринарний консультант Дмитро Новаковський.

Також, за словами експерта, в Україні діють застарілі нормативи щодо заходів боротьби з АЧС.

«Ми користуємось нормативними документами ще 60-80 років, де написано, що довгий період карантинування потрібен і таке інше. Нові європейські дані говорять про те, що цей вірус (АЧС) нестійкий у навколишньому середовищі. Що достатньо до тижня, аби вірус був знешкоджений. Але вірус добре зберігається у біологічному матеріалі. Тобто, якщо лишатимуться трупи (диких кабанів — ред.), які будуть розноситися бродячими собаками, іншими тваринами — це може спровокувати підвищення ризику зараження свійських і сільськогосподарських тварин АЧС», — вважає він.

Крім того, як наголосив Новаковський, проблема АЧС в Україні сьогодні практично не вирішується.

«Ми не можемо побороти АЧС тому, що у нас має бути біобезпека на господарствах. Якщо всі заходи біобезпеки на господарствах будуть виконуватися — ризик буде мінімальний. Великим ризиком для населення вважається домашнє утримання свиней — мілкі та приватні підприємці. Саме там, як правило, не дотримуються заходів біобезпеки і ризики більші», — додав експерт.

За матеріалами: УНН

Новости по теме

| | |