93% озимих культур на Миколаївщині знаходяться в задовільному стані

21 декабря, 2018

У Миколаївській області аграрії засіяли майже 656 тисяч га озимих зернових культур, що на 35 тисяч га більше проти минулого року. Окрім того, озимий ріпак був засіяний на площі 84,4 тисяч га (+ 41 тисяч га до 2017 року). Про це свідчать оперативні дані Департаменту агропромислового розвитку.

Згідно з оперативними даними районних управлінь та відділів станом на 19 грудня поточного року сходи озимих зернових культур отримано на всій посівній площі, в доброму і задовільному стані знаходиться 612 тисяч га (93 %), в слабкому і зрідженому біля 44 тисяч га (7 %). В тому числі сходи озимої пшениці отримано на площі 434 тисяч га, з яких в доброму і задовільному стані знаходиться 417 тисяч га (96 %), в слабкому та зрідженому – 17 тисяч га (4 %).

Сходи озимого ріпаку також отримано на 100 % посіяних площ, з яких 44 % знаходяться в доброму стані, 46 % в задовільному та 10 % в слабкому та зрідженому.

«В зв’язку із зниженням середніх добових температур повітря нижче біологічного мінімуму (+5º) в період 7-10 листопада спостерігалося припинення вегетації у озимих культур, що на 10-16 днів раніше середніх багаторічних строків», – йдеться у повідомленні.

Метеорологічні умови на сьогоднішній день не загрожують стану озимини, їх перезимівля відбувається задовільно. Шкідливих для рослин явищ не спостерігається і вони знаходяться у фазі зимового спокою. В подальшому їх стан буде повністю залежати від температурного режиму, наявності і висоти снігового покриву, ступеня загартованості рослин.

Нагадаємо, раніше експерт повідомляв, що на півдні України було помічене нашестя мишей.

Більш детальні висновки про хід перезимівлі озимих культур можна буде зробити після відновлення їх вегетації.

В третій декаді січня наступного року господарствами області та науковими установами буде відібрано зразки озимих зернових культур (моноліти), за результатами відрощування яких буде визначено життєдіяльність рослин.

Спостереження за станом озимини триває і сільгосптоваровиробниками області ведеться накопичення мінеральних добрив для їх підживлення.

Новости по теме

| |