Затримані у порту «Чорноморськ» вівці дали потомство

20 декабря, 2018

Страшна історія с вівцями, які два тижні перебували в терміналі №5 порту Чорноморськ отримала свій Happy End – стадо поповнилось ягнятами. Пише «Пушкинская».

Нагадаємо,  що в порту «Чорноморськ» майже два тижні простоювала фура з 300 вівцями, половина з яких загинули.

Постраждалі вівці знайшли новий будинок і знаходяться на території кемпінгу «Сахалін» в шести км від Одеси уздовж траси Е-95. Під опікою кемпінгу зараз 225 дорослих вівці і п’ятеро новонароджених.

«Коли ветеринари їх оглядали, то не наважувалися навіть давати прогнози. У їхній практиці ще такого не було: тварини три тижні голодували і харчувалися шерстю один одного. Нам тоді сказали, що якщо хоча б сто з них виживе – це буде диво. А вони не просто вижили – дали потомство», – поділилася волонтер Юлія Ігнатенко.

Господарством завідує вівчар Сергій. У загоні вівці ходять за ним «гуськом». Вівчар не тільки доглядає за поголів’ям, але сам прийняв пологи і допомагає вигодовувати ягнят. Прогнози у Сергія гарні: незважаючи на труднощі, всі п’ятеро народилися здоровими. Ще кілька овець вагітні.

«Від одного ягняти мати відмовилася через чужий запах – його лизнула інша вівця. Але це нічого страшного, в природі так часто буває. Ми самі вигодовуємо його молозевом», – розповів Сергій.

За словами волонтерів, частина стада залишиться в «Сахаліні», тут для них побудований новий ангар з окремими загонами для овець із зручною годівницею і критої територією для вигулу. Ще частина поголів’я перевезуть в реабілітаційний центр для тварин під Києвом – всю організаційну роботу на себе взяв італійський зоозахисники Андреа Чістерніно.

«Утримання стада обходиться в три тисячі гривень в день. І це без урахування послуг ветеринарів і здачі аналізів. Але люди продовжують допомагати, навіть ті, хто не має відношення до зоозахисту», – розповіла Юлія.

Однією зі своїх головних завдань волонтери вважають домогтися справедливості і покарати винних, а також не допустити повторення такої ситуації в портах. Зараз же волонтери чекають результатів повторних аналізів і закінчення карантину.

Приєднатися до доброї справи може кожен охочий: для цього досить привезти або передати волонтерам «Animal-SOS-Odessa» моркву, гарбуз або кормовий буряки для овець.

Новости по теме

| | |