В Україні знизились обсяги вирощування свиней

19 декабря, 2018

Деякі виробничі показники свинарства не продемонстрували відновлення, як наприклад динаміка поголів’я. Про це повідомляє Аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України».

«Дійсно, окремі позиції залишилися дещо послабленими. Наприклад, обсяги вирощування поголів’я «просіли» на 1,8% проти 2017-го (475,8 тис. т. за підсумками одинадцяти місяців 2018-го). Таке скорочення показника пов’язане і зі зменшенням отриманого приплоду (6,26 тис. т живою масою проти 6,76 тис. т за січень-листопад 2017-го), і з чотиривідсотковим збільшенням падежу серед промислового поголів’я. Минулоріч через падіж с.-г. підприємства втратили 7,8 тис. т живої ваги свиней, а в 2018-му такі втрати зросли до 8,1 тис. т.», — коментують в Аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

Разом з тим, експерти АСУ констатують, що незважаючи на «просідання» кількості свиноматок в країні (-11% або 25 тис. голів), їх продуктивність навпаки зросла. Так, за 11 місяців року приплід поросят у розрахунку на 1 свиноматку склав майже 30 кг, проти минулорічних 28,8 кг за відповідний період.

«Щодо реалізації на забій, її обсяги демонструють більше «відставання» від минулорічного показника, співставно з підсумками вирощування. «Менша пропозиція живця спричинила скорочення забою на 4,8% — до 445 тис. т живою масою. З іншого боку, зміна співвідношення вирощування та забою вказує, що обсяги пропозиції свиней забійної кондиції поступово відновлюватиметься», — додають аналітики.

Новости по теме

| | | | |