Незабаром українські виробники більше не зможуть маніпулювати, доповнюючи назву продукту словом «дитяче»

17 декабря, 2018

Додаючи в назву продукту слово «дитяче» виробники спекулюють цим терміном. І наразі технічні регламенти України забороняють подібну маніпуляцію. Про це розповіла експерт з якості та безпеки харчових продуктів, професор кафедри товарознавства Олена Сидоренко.

Вона зазначає, що подібне порушення незабаром буде заборонено ще й гармонізацією українських норм з регламентом Європейського Союзу.

«І це буде заборонено законом, який вже пройшов в першому читанні, а зараз проходить друге читання: «Про інформацію для споживача». Там чітко сказано про те, що не можна використовувати назви, якщо не підтверджена функціональність і доцільність використання«, – пояснила Сидоренко .

Як приклад вона привела так звані «дитячі» сосиски. За її словами, годувати ними дітей ні в якому разі не можна, як мінімум з тієї причини, що вони містять нітрит натрію, що надає м’ясному продукту характерне рожеве забарвлення.

«Дитячий» кетчуп теж не може існувати. «Дитяче» молоко – це інша справа. Воно може бути таким. Але дитяче харчування має містити чітку вказівку, з якого віку його дозволено«, – резюмувала товарознавець.

За матеріалами: pogliad.ua

Новости по теме

| |