Мешканцям трьох районів Одеської області компенсують збитки від АЧС

14 декабря, 2018

На Одещині власники тварин, які зазнали збитків через африканську чуму свиней, отримають компенсацію до кінця 2018 року. Про це стало відомо під час позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації.

«Цього року вірус африканської чуми свиней, на жаль, торкнувся півдня Одеської області. Ізмаїльський, Кілійський і Татарбунарський райони вже подали документи на компенсацію збитків з резервного фонду обласного бюджету. Кожен мешканець, який постраждав від цієї надзвичайної ситуації, отримає кошти в обов’язковому порядку», — зазначила заступниця голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

Зазначимо, що наразі не існує вакцини від АЧС. Проте занесенню вірусу в господарства можна запобігти, дотримуючись низки правил біобезпеки. У разі необхідності протиепізоотичні комісії затверджують плани з ліквідації АЧС, а також визначають межі зон захисту та нагляду.

Нагадаємо, випадки АЧС реєструвалися на території Румунії від початку 2018 року. Зокрема, і у населеному пункті Тульча, який розташовано поблизу Ізмаїльського району. Спільно з органами Національної поліції та Державною прикордонною службою із залученням ДСНС та Нацгвардії вживались всі необхідні заходи, аби не допустити поширення вірусу.

Новости по теме

| | | | |