Аграріям на третину урізали програму держпідтримки на 2,1 млрд грн

7 декабря, 2018

Верховна Рада прийняла зміни до державного бюджету на 2018 р, які скорочують фінансування за трьома програмами підтримки АПК на 2,1 млрд грн.

Зміни містить в прийнятій 6 грудня законопроекті №9369 з техніко-юридичними правками.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, фінансування за бюджетною програмою підтримки в галузі тваринництва зменшується на 979 млн грн – до 3 млрд грн, підтримки фермерських господарств – на 850 млн грн, до 150 млн грн, підтримка сільгосптоваровиробників – на 250 млн грн, до 695 млн грн .

«Ми виступаємо категорично проти таких змін. Ті 2 млрд грн, що нібито «зекономив» уряд, мають бути виплачені аграріям. «Економія» ж виникла виключно внаслідок потворного механізму розподілу коштів, який фактично залишив сільгоспвиробників без державної допомоги. Усі найбільші аграрні асоціації ще у минулому році попереджали, що все саме так і буде», – прокоментував заступник голови ВАР Михайло Соколов.

У ВАР зазначають, що станом на 1 грудня 2018 року передбачені програми були виконані лише на 31%. Іншими словами з формально виділених аграріям 6,354 млрд грн за 11 місяців вони отримали лише 1,951 млрд грн.

«За листопад аграріям за всіма програмами держпідтримки було сумарно виплачено лише 313 млн грн, при тому, що левову частку цієї суми становить виплата дотацій на голову КРС за друге півріччя, тобто по іншим програмам прогресу майже немає», – зауважив Соколов.

Зокрема, за програмою державної підтримки галузі тваринництва з виділених 4 млрд грн станом на 1 грудня 2018 року було використано 1,545 млрд грн (програма виконана на 38,6%), за програмою здешевлення сільгосптехніки – з виділених 945 млн грн використано 383 млн грн (40,5%). За програмою «фермерського мільярду» з виділених 1,043 млрд грн аграрії отримали лише 23 млн грн.

«Ми вважаємо, що ситуація, яка склалась у 2018 році із державною підтримкою аграрної галузі, є спланованою акцією уряду для того, щоб формально дотриматись вимоги про виплату сільгоспвиробникам 1% аграрного ВВП, що гарантовано Податковим кодексом, але при цьому грошей не дати. Працівники Міністерства аграрної політики і продовольства України не могли не розуміти, до чого призведуть ухвалені ними механізми розподілу коштів. Усі усвідомлювали, що зрештою малий і середній аграрний бізнес, який дійсно потребує державної допомоги, дотацій не отримає. Власне, так і сталось, про що свідчать статистичні дані використання бюджетних коштів», – підсумував заступник голови ВАР.

Новости по теме

| | |