У ВР зареєстровано законопроект про продовження земельного мораторію

8 декабря, 2018

У Верховній Раді зареєстрований проект Закону України № 9355-10«Про внесення змін до пункті 14, 15 Розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України».

У пояснювальній записці пояснено, що пунктами 14, 15 Розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України встановлено заборону на:

  • внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств;
  • купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;
  • купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв).

Зазначеними положеннями встановлено, що вказана заборона знімається з 1 січня 2019 року, але не раніше набрання чинності Законом України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

«Зважаючи на те, що Закон України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» на сьогодні не прийнятий, внесення змін до пунктів 14, 15 Розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу із механічною заміною вищевказаної дати на один чи декілька років позбавлене будь-якого сенсу», – йдеться у пояснювальній записці.

Проектом Закону запропоновано перенести дату земельного мораторію з 1 січня 2019 року на 1 травня 2019 року.

Зазначимо, що 31 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України», яким строк дії мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення продовжується на один рік – до 1 січня 2019 року. Мораторій на продаж сільськогосподарських земель діє з 2002 року.

Окрім того, у травні 2018 року Європейський суд з прав людини постановив, що земельний мораторій в Україні порушує права людини.

«Абсолютна заборона на продаж чи купівлю сільськогосподарських земель в Україні є порушенням прав людини», – йдеться у рішенні ЄСПЛ .

Новости по теме

| | |