Інвестиційне забезпечення сільського господарства України в 1,4 разу вищий, ніж у Росії, і в 4 рази – ніж у Казахстані

8 декабря, 2018

За даними Державної служби статистики України, обсяг інвестицій, спрямованих у вітчизняне сільське господарство у 2015 році, у розрахунку на 1 га сільськогосподарських угідь складав $36. Аналогічний показник складав у Росії $26, а у Казахстані – $8, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

Водночас, зауважив він, за обсягом інвестицій у розрахунку на 1 га ріллі Україна випереджає Казахстан лише в 1,4 разу – $42 проти $31. Росії ж поступається у 1,5 разу – $42 проти $64.

«У сусідніх Польщі та Білорусі рівень інвестування значно вищий – $77 і $148 відповідно у розрахунку на 1 га сільськогосподарських угідь. При цьому обсяги інвестицій на 1 га ріллі складають у Польщі $101, а у Білорусі – $236», – зазначає науковець.

У країнах Європейського Союзу обсяг інвестицій у сільське господарство у розрахунку на 1 га сільгоспугідь в середньому складає відповідно $326, а ріллі – $545.

«Оскільки від рівня інвестицій значною мірою залежить конкурентоспроможність аграрного сектора економіки України, нарощування обсягів його інвестування слід вважати пріоритетним завданням», – підсумував Лупенко.

Нагадаємо, що за розрахунками науковців Інституту аграрної економіки інвестиції в аграрний сектор окуповуються за 3,4 року.

Новости по теме

| | | |