На Одещині з літаків розкидатимуть вакцини проти сказу

6 декабря, 2018

На території Одеської області з 6 грудня 2018 року розпочнеться планова пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Приманки з вакциною планують розкидати над лісовими, мисливськими та польовими угіддями з літаків.

«Приманка безпечна для людей і тварин; має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині — желеподібна капсула з вакциною проти сказу», — йдеться у повідомленні.

Також додають, що така вакцінація забезпечить створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.

У Держпродспоживслужбі звертаються до жителів області із проханням не брати приманки у руки та не переносити з місць розкладання.

«З початку 2018 року на території Одеської області діагностовано 42 випадки сказу тварин. Діагностовано шість випадків сказу у котів, 13 випадків сказу собак, 13 випадків сказу лисиць, один випадок сказу куниці, чотири випадки сказу ВРХ, один випадок сказу єнотовидної собаки, три випадки сказу шакалів та один випадок сказу пацюка», — інформують у Держпродспоживчслужбі.

Зазначають, що станом на 4 грудня в області залишається 11 неблагополучних пунктів по сказу тварин.

Нагадаємо, що нещодавно на Одещині мисливці ліквідували зараженого сказом шакала. Трохи раніше на молочній фермі в селі під Одесою тварини підхопили сказ. Також сказ було підтверджено у лисиці, вбитої в Ізмаїльському районі Одещини, де також був оголошений карантин.

Новости по теме

| | | | | |