Херсонське підприємство планує отримати авторське свідоцтво на сорт озимого часнику

4 декабря, 2018

Торговий дім «Зоря Плюс», що знаходиться в селі Кучерявоволодимирівка Херсонської област, навесні наступного року планує отримати авторське свідоцтво на сорт озимого часнику Таврійський, про це розповів директор підприємства Сейран Яковлєв, пише журнал «Плантатор» 

За його словами, п’ять років тому «Зоря Плюс» купила в Росії озимий часник сорту Скіф, почала його вирощувати та помітила, що під час адаптації він сортозмінився.

«Зараз його не можна офіційно продавати з документами сорту Скіф, бо він набув інших зовнішніх ознак», – зауважив Сейран Яковлєв.

Зокрема, сорт-оригінатор Скіф має плоско-округлу головку, в якій у середньому нараховують дев’ять зубків. Сортозмінений зразок укрупнився, у середньому формує чотири-сім зубків, головка – пласка. У сорту Скіф покривна луска на головці має рожеві прожилки, у сортозміненого зразка покривна луска повністю рожева.

«З сортозміненим зразком три роки проводили аналізи в лабораторії Мелітополя. Зараз він другий рік поспіль проходить Державні сортовипробування», – підкреслив директор «Зоря Плюс».

Новости по теме

| | | |