Україна могла б стати величезною експортною базою фруктів та овочів, – Міністерство торгівлі США

16 августа, 2017

«Завдяки сприятливим кліматичним умовам та родючим чорноземам, які становлять третину світового фонду, Україна могла б стати величезною експортною базою фруктів та овочів (як свіжих, так і перероблених)», – зазначає Міністерство торгівлі США у звіті про плодоовочеву галузь України.

Про це пише Голос Америки.

В звіті, складеному на основі дослідження ринку в Україні, проведеному Комерційною службою США повідомляється, що «українські компанії усвідомлюють, що вони можуть стати світовими лідерами виробництва й переробки плодоовочевої продукції».

На даний проміжок часу Україна посідає п’яте місце в Європі за рівнем виробництва плодоовочевої та ягідної продукції та є одинадцятою в рейтингу з 45 країн Європи за органічним землеробством. У 2016 році сукупний обсяг органічного виробництва в Україні оцінювався на рівні 22 мільйонів доларів (на 17% більше, ніж у 2015 році).

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, безліч факторів, зокрема середня окупність інвестицій на рівні приблизно 300%, роблять органічне землеробство одним із найпривабливіших напрямів для інвестицій в Україну.

Цікаво, що поштовхом до модернізації цієї галузі в Україні стало погіршення торговельних стосунків з Росією.

«Єдиним найважливішим фактором, який мотивує виробників і переробників овочів та фруктів до змін, є повна переорієнтація торговельних відносин України. Впродовж останніх двох років Україна переорієнтувала експорт більшості фруктів і овочів з Росії до Європейського Союзу, Південної Азії та Південної Африки. Така переорієнтація зі Сходу на Захід вимагає від українських компаній дотримання більш високих стандартів виробництва, що своєю чергою потребує від них пошуку кращих засобів та ресурсів виробництва», – зазначається в звіті.

Новости по теме

| |