Борщовий набір подорожчав майже на 9%

26 ноября, 2018

Четвертий тиждень листопада був сприятливим для українських фермерів, які вирощують овочі борщового набору, оскільки ціни на основні позиції цього набору мали позитивну динаміку. За оцінками аналітиків EastFruit, борщовий набір, що складається з цибулі, буряка столового, капусти, картоплі і моркви, подорожчав за тиждень на 8,8%.

Відзначимо, що в річному вимірі оптові ціни на ці продукти виросли вже набагато більш істотно – капуста і цибуля коштували в 3,5 рази дорожче, ніж роком раніше, морква і буряк – на 50-80% дорожче, а картопля – на 25-30% дорожче.

За тиждень  цибуля подорожчала на 21%, незважаючи на те, що ще двома тижнями раніше багато учасників ринку вважали, що зростання цін на цибулю себе вичерпало. Майже також швидко зростали оптові ціни на білокачанну капусту. Морква, буряк столовий та картопля на попередньому тижні не дорожчали.

Експерти відзначають, що основна причина зростання цін на овочі борщового набору і картоплі полягає в неврожаї цих продуктів до Євросоюзу і до скорочення посівних площ під цими культурами в Україні внаслідок кількох сезонів поспіль низьких цін в Україні.

Окрім того, повідомляється, що більшість городників України задоволені цінами на продукцію, тому вони не поспішають з продажами продукції, що ще більше посилює темпи зростання цін.

Новости по теме

|