В Україну разом з мандаринами ввозять карантинні шкідники

26 ноября, 2018

У зв’язку зі збільшенням імпорту овочів і фруктів до України, спостерігаються випадки виявлення карантинного організму — середземноморської плодової мухи (Ceratitis capitata Wied.). Про це повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Зокрема, у період з 19 по 23 листопада 2018 року при проведенні державними фітосанітарними інспекторами фітосанітарного контролю об’єктів регулювання зафіксовано 4 випадки виявлення цього небезпечного шкідника:

  • 19 листопада 2018 року в Одеській області в СФК № 1 при Одеському морському торгівельному порту, у вантажі мандарин вагою 22,8 тонн. Заражений вантаж надійшов до України з Туреччини;
  • 20 листопада 2018 року у Закарпатській області в терміналі «Мукачево» у вантажі мандарин, який надійшов з Італії, вагою 20,8 тонн;
  • 21 листопада 2018 року у Львівській області у ВМО «Городок» митного поста «Західний» у вантажі клементин, який надійшов з Іспанії, вагою 0,07 тонн та в Одеській області в СФК № 1 Іллічівськ паромний, у вантажі гранат з Туреччини, вагою 2,05 тонн.

За результатами фітосанітарної перевірки заражені вантажі було затримано. З метою недопущення подібних випадків до країн-експортерів — Туреччини, Італії та Іспанії надіслані нотифікації про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам України.

Новости по теме

| |