Установи НААН не отримують належного фінансування від держави

22 ноября, 2018

На сьогоднішній день установи Національної академії аграрних наук України (НААН) не отримують від держави необхідних на розвиток аграрної науки засобів, а дослідницька галузь знаходиться практично на самофінансуванні. Про це повідомляється в матеріалі AgroPolit.com.

На думку директор Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва Віктора Кириченка, фінансове забезпечення аграрної науки в Україні бажає бути кращим.

«Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва держава виділяє 10 млн грн на рік. Заробляємо удвічі більше. Потім 10 млн грн віддаємо податками. Таким чином, є 20 млн грн, щоб забезпечити рівень зарплати на рівні хоча б 8 тис. грн на місяць, а також зробити ремонт, оновити обладнання», – розповідає він.

У зв’язку з цим, народні депутати пропонують прийняти закон, який дозволить здавати в оренду частину земель, які знаходяться в підпорядкуванні НААН.

«Треба всю науку фундаментальну фінансувати з державного бюджету. А дослідним господарствам і державним підприємствам слід дати можливість здавати землю в оренду, якщо немає іншого джерела фінансування», – зазначив народний депутат України Григорій Заболотний.

Однак, вчені не впевнені, що орендарі належним чином подбають про грунти на ділянках, які візьмуть на тимчасове користування.

Одним з варіантів, також є забезпечення НААН банківськими кредитами. Але для цього необхідно внести зміни в закон, проголосувати за поправки, які дозволять здавати землі під заставу.

Нагадаємо, на думку Президента НААН Ярослава Гадзало ВРУ має переглянути оподаткування для НААН, щоб в Україні розвивалась аграрна наука.

Новости по теме

| | |