Українські помідори за рік майже удвічі зросли в ціні

21 ноября, 2018

Оптові покупці в Україні на даний момент зіткнулися з серйозними труднощами в придбанні необхідних обсягів помідорів, а деякі з них навіть вже заявляють про дефіцит цієї продукції на ринку.

Головною причиною браку пропозиції томатів на ринку є, так званий, період міжсезоння в українських комбінатах, адже більшість з них вже повністю завершили реалізацію помідорів попередньої зміни, тоді як інші господарства зачищають теплиці і пропонують до продажу тільки залишкові партії. При цьому, компенсувати недолік місцевої продукції за рахунок томата з Туреччини трейдерам поки не вдається: поставки з цієї країни до цих пір залишаються нестабільними і малооб’ємними.

Окрім того, наведена ситуація провокує досить стрімке зростання цін на помідори. Зокрема, зараз виробники пропонують залишкові партії по 35-38 грн/кг ($1,27-1,38 за кг), ціни на некондиционную продукцію стартують від 24 грн/кг ($0,87 за кг). Таким чином, тільки за тиждень томати в Україні подорожчали в середньому на 18%.

Тому поки ціни на українські помідори вже на 40% вище, ніж у другій половині листопада 2017 року. Однак, гравці ринку сподіваються, що на поточному тижні ситуація в цьому сегменті дещо стабілізується, адже вони очікують збільшення імпорту з Туреччини.

За матеріалами: east-fruit.com

Новости по теме

| |