ЄС досі не визнає системи сертифікації насіння України

21 ноября, 2018

Протягом останніх 7 років українські та іноземні виробники активно нарощують потужності з виробництва якісного насіннєвого матеріалу. Відбулась також реформа державної системи сертифікації насіння. Однак ринки ЄС для насіння вирощеного в Україні досі залишаються закритими.

У зв’язку з цим,  «Український клуб аграрного бізнесу» та Насіннєва Асоціація України звернулися до Голови представництва ЄС в Україні – Хюго Мінгареллі з проханням пришвидшити процедуру визнання еквівалентності системи сертифікації насіння України до вимог ЄС.

Зауважимо, що Україна ще у 2011 році подала запит на проведення міжнародного аудиту представниками Європейської Комісії. За результатами офіційного аудиту DG Sante, який було проведено у 2015 році, отримано позитивний висновок, про що складено відповідний звіт. Упродовж 2016-2018 рр. звіт вже декілька разів розглядався секціями Європейської Комісії, але поступу у розгляді цього питання не відбулося.

«Для нас є незрозумілим ігнорування ЄС запиту від України. Відкриття ринку ЄС для насіння, виробленого в Україні, стане ще одним поштовхом для збільшення інвестицій в економіку нашої держави, та сприятиме подальшому розвитку сектору», – зазначила Сюзана Григоренко, голова Насіннєвої Асоціації України.

Варто відмітити, що одночасно з Україною дії по проходженню аудиту для отримання еквівалентності здійснювали Молдова та Бразилія. Незважаючи на те, що згадані держави пройшли аудит пізніше ніж Україна, а саме у 2016 році, стосовно них наприкінці жовтня цього року вже ухвалене кінцеве рішення про визнання систем еквівалентними.

Новости по теме

| | | |