Саудівська Аравія дозволила завезення корів та кіз на власну територію з України

21 ноября, 2018

Королівство Саудівська Аравія нарешті зняла заборону на імпорт з України живої великої та дрібної рогатої худоби для забою і розведення. Таке рішення Міністерство екології, водних ресурсів та сільського господарства Саудівської Аравії прийняло за результатами технічної місії, яка раніше перевіряла українську систему держаного контролю за вирощуванням худоби. Про це йдеться на сайті Держпродспоживслужби.

Після перевірок інспектори прийшли до висновку, що санітарні норми в Україні відповідають вимогам Міжнародного епізоотичного бюро, а також вимогам їх країни.

Зауважиом, що місія тривала в Україні ще на початку вересня. Тоді Саудівська делегація відвідала господарства з утримання великої рогатої худоби на Сумщині, дрібної – в Одеській області та проінспектувала, як відбувається експорт в порту Миколаєва.

Досі вітчизняні підприємства постачали туди лише м’ясо та субпродукти свіжої птиці. Натомість географія експорту української яловичини дуже обмежена, і представлена переважно країнами СНД, куди спрямовується 80% м’яса.

Живу ВРХ, за даними митної статистики, Україна здебільшого експортує до Лівану, Йорданії та Азербайджану. Вівці та кози постачаються до Туреччини, і лише незначні партії до Грузії та Лівану.

Тож Саудівська Аравія може стати непоганим шансом розширення ринків збуту. Тим паче, що країна нині активно шукає постачальників. Наприклад, раніше вона домовилась про постачання червоного м’яса з Румунії, а також зняла заборону на імпорт російського м’яса.

Новости по теме

| | | |