В Україні спостерігається зростання цін на картоплю

19 ноября, 2018

Картопля в Україні подорожчала вперше з моменту початку її збирання. Про це свідчать дані моніторингу оптових цін на картоплю. Зростання цін за тиждень склало 14,3%, в той час як в інших країнах Східної Європи істотних змін цін на бульбоплоди не відзначалося.

Однак, варто зазначити, що на даний момент оптові ціни на картоплю в Україні залишаються найнижчими серед усіх країн регіону. Купити картоплю хорошої якості у фермерів України можна за 14 центів США за кг, а ще тиждень тому ціни взагалі становили від 12 до 13 центів за кг. Зростання цін на картоплю було обумовлено небажанням виробників продавати якісну продукцію за ціною, що склалася, що призвело до зниження продукції на ринку. Фермери вважають за краще закладати картоплю на зберігання, очікуючи істотного зростання цін в першій половині 2019 року.

Незважаючи на посуху і дефіцит картоплі в ЄС, Україна поки не може цим скористатися, тому що не має можливості експорту картоплі в Євросоюз з фітосанітарних причин. Тому українські картопляри активно продають картоплю з доданою вартістю в Молдову, після сортування, миття та пакування. На внутрішньому ж ринку попит на таку продукцію залишається невисоким, оскільки споживачі традиційно віддають перевагу недорогому і неупакованому продукту.

Середня відпускна ціна на картоплю в Молдові за підсумками попереднього тижня склала $0,21 долара за кг і була істотно вище, ніж в інших країнах регіону.

За матеріалами:  EastFruit

Новости по теме

| | | |