Аналітики прогнозують скорочення посівних площ під цукровим буряком на наступний сезон

17 ноября, 2018

Площі під буряком у 2019 році скоротяться на 20%, у свою чергу цукрових заводів закриється ще більше. Таким прогнозом в ефірі AgroFM поділився аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.

Згідно прогнозу, наступного року цукровим буряком аграрії засіють 200-220 тис. га проти 270 тис. га у 2018 році та 320 тис. га у 2017 році.

За словами експерта, при нинішніх цінах на цукор та подорожчанні ресурсів виробництва вирощувати буряк стає все менш вигідно.

«На ринку спостерігається циклічність: є ціна — всі відразу хочуть сіяти буряк і відкривати заводи. Як тільки ціна просідає, ситуація міняється до навпаки. Наприклад, зараз цукор можна продати по 10,2-11,5 грн/кг, залежно від якості та розміру партії, пакування. Це дуже мало. Тому в 2019 році посіють явно менше», — зазначив аналітик.

Додаючи, що схожа ситуація спостерігалася в 2014 році. Тоді буряком посіяли 240 тис. га, працювало 36 цукрових заводів. Торік виробництво запустили 46, на поточний час їх працює 40.

Експерт порівнює, що, наприклад, у тій же Європі ситуація дещо інакша. Там працюють кооперативні заводи, які завчасно домовляються з фермерами про об’єми постачання сировини для переробки.

«Наприклад, у Литві чи Польщі знають, по чім будуть здавати буряк на цей завод через три роки. В Україні про ціни зазвичай домовляються при плануванні посівних площ на наступний сезон», — додає Василь Долінський.

Новости по теме

| | |