Херсонщина – абсолютний лідер України зі збору овочів

16 ноября, 2018

Вже традиційно Херсонщина – абсолютний лідер України зі збору овочів. Про це свідчать дані Держстату. Так, станом на 1 листопада 2018 року в Херсонській області було зібрано більше 11,5 тисячі центнерів овочів.

У порівнянні з 2017 роком в Херсонській області було зібрано на 4% більше овочів. Крім того, Херсонщина є лідером по врожайності овочів: з одного гектара в регіоні збирали 296,5 центнерів.

«Найвищі врожаї томатів по окремих господарствах становили  1004 ц/га, цибулі  — 452 ц/га. На Херсонщині щороку вирощується майже 75% баштанних культур в Україні», – повідомили в Департаменті АПР Херсонщини.

Область також займає лідируючі позиції зі збору проса – 71 тис ц. Більше було зібрано в Харківській і Дніпропетровській областях. Схожа ситуація і з соєю: на Херсонщині до 1 листопада зібрали більше 3,3 тисячі центнерів. Лідерами зі збору цієї культури є Полтавська, Житомирська та Хмельницька області. Крім того, Херсонська область в десятці по збору ріпаку – більше 1,4 тис ц. Більше було зібрано у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Одеській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

Але, не дивлячись на це Херсонщина «випала» з десятки регіонів зі збору зернових і зернобобових культур. За 10 місяців 2018 року в регіоні було зібрано більше 22,9 тис ц. Виробництво цих культур в цьому році в порівнянні з минулим впало на 10,6%: гірше тільки в Донецькій (29,5%) і Запорізькій (23,5%) областях.

Нагадаємо, одеські аграрії – лідери з виробництва зерна, ріпаку та винограду.

Новости по теме

| | |