За жовтень подорожчало 77% соціального асортименту продуктів

17 ноября, 2018

За даними Державної служби статистики в жовтні, у порівнянні з вереснем, подорожчали 77% соціального асортименту продуктів. Відбулось зростання вартості всіх видів хліба, макаронів, пшеничного борошна, рису, манки, ячної крупи, пшона, яловичини, сала, філе курятини, вареної ковбаси, мороженої риби, молока, сирів, сметани, масла, яєць, олії, цибулі, моркви і буряку. Про це на своїй сторінці у Facebook написав генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Стали дешевше 13% продуктів, що підлягають державному моніторингу. Це такі продукти, як цукор, гречка, яблука і картопля. Не змінилась ціна на 10% соціального кошику, а саме на тушку курятини, свинину і білокачанну капусту», – йдеться у повідомленні.

ТОП-5 продуктів, які найбільше зросли в ціні, у гривневому еквіваленті:

 1. Сало – на 3,5грн, і його вартість складає 73,5грн за кілограм;
 2. Цибуля і сири – на 2,5грн, і вони коштують відповідно 10,5грн і 92,8грн за кілограм;
 3. Пшоно – на 1,4грн, і воно має середній цінник по країні 22,5грн за кілограм;
 4. Варена ковбаса та сметана – на 1,3грн, та з середньою ціною відповідно 91,2грн і 54,4грн за кілограм;
 5. Яловичина – на 90коп, яка продається в країні по 126,9грн за кілограм.

ТОП-5 продуктів, які найбільше подорожчали, у відсотках:

 1. Цибуля – на 30%;
 2. Пшоно – на 7%;
 3. Сало і буряк – на 5%;
 4. Борошно пшеничне і крупа ячна – на 4%;
 5. Батон, хліб пшеничний із борошна вищого ґатунку, макарони, манка і сири – на 4%.

ТОП-3 продуктів, які найбільше подешевшали за місяць, у гривневому еквіваленті:

 1. Яблука – на 1грн, та їх вартість складає 10,2грн за кілограм;
 2. Гречка – на 50коп, та коштує 16,9грн;
 3. Картопля – на 40коп, яка продається в середньому по 6,5грн.

ТОП-3 продуктів, які найбільше подешевшали, у відсотках:

 1. Яблука – на 9%;
 2. Картопля – на 6%;
 3. Гречка – на 3%.

«Власне дослідження Асоціації постачальників торговельних мереж у жовтні показало підвищення вартості 2/3 продуктів. Так, зокрема, за нашим моніторингом цін, хліб подорожчав від 1 до 2%: хліб пшеничний із борошна першого ґатунку – на 2%, а всі інші сорти хліба додали по 1%. Крупи, за винятком гречки, теж суттєво дорожчають: пшоно на 6%, пшеничне борошно на 4%, манка й яйця на 3%, ячні крупи і макарони на 2%, рис на 1%. Соняшникова олія не змінилась у ціні, а гречка та цукор навіть подешевшали відповідно на 5% і 1%», – пише Дорошенко.

За даними досліджень Асоціації, молочні продукти також піднялись в ціні: молоко і сири додали по 2%, а вершкове масло і сметана по 1%. У жовтні філе курятини зросло в ціні на 5%, курка в тушці на 3%, яловичина, варені ковбаси і риба подорожчали на 1%. За нашими даними вартість сала у жовтні не змінилась, а свинина навіть подешевшала на 2%.

«Крім того, в підсумку за місяць цибуля показала +9%, картопля +7%, капуста -6%, буряк -7% і морква -8%. Але коливання вартості цибулі за місяць були суттєвими, коли спочатку за тиждень вона подорожчала на 20%, а потім подешевшала», – йдеться у повідомленні.

Новости по теме

| | | |