Фісташка, лохина та батат: на Одещині фермер експериментує на своєму городі

14 ноября, 2018

Ізмаїльський фермер Андрій Петков на своєму городу вже не перший рік вирощує лохину. Окрім цього він почав вирощувати чотири сорти батату та намагається виростити фісташку.

За освітою Андрій Петков – судновий механік, працює інженером на підприємстві електромереж. А ось в рослинництві його істинний інтерес. Перше, чим він серйозно зайнявся п’ять років тому, була лохина. Вирощування цієї ягоди притаманне  прохолодним регіонам, і тому вважається, що в південній степовій зоні вона навряд чи приживеться. Та Андрій ризикнув. Ділянку в п’ять соток він засадив лохиною. Результат перевершив всі очікування: з одного куща фермер зібрав до півтора кілограмів ягід. Після цього він вирішив вирощувати цю ягоду в промислових обсягах.

Посадковий матеріал фермер придбав в Польщі: це були крихітні рослинки лохини, розмноження сучасним методом інвітро (з пробірки). Цього року Андрій висадив їх на ділянці в 80 соток. З п’яти тисяч саджанців близько 150 загинули, решта ж добре прижилися і навіть дали перші плоди – всього більше 350 кілограмів ягід. Це при тому, що кущики ще маленькі, деякі давали всього 20-30 грамів. Але це тільки початок. Для порівняння, з п’яти соток лохини, що ростуть біля будинку, Андрій зібрав цього літа теж 350 кг.

Ягоди фермер реалізовував на Ізмаїльському центральному ринку. Так що в цьому році тут вперше з’явилася в продажу лохина. Ціна на екзотичну ягоду, безумовно, кусалася: перша взагалі йшла по 400 грн. Потім вартість її трохи знизилася – оптова коливалася від 90 до 250 грн. У день, за словами фермера, йшло по 15-20 кг, і навіть не вистачало.

Лохина – це не єдина культура, якою всерйоз зацікавився Ізмаїльський підприємець. Також в планах у фермера виробництво фісташки. У цьому році  на півтора гектарах землі Андрій висадив чотири сотні сіянців горіха, які згодом будуть слугувати деревами, на яких будуть прищеплювати фісташки. Сортов бруньки фермер думає привозити з Узбекистану. Це буде непросто, говорить ізмаільчанін, адже з моменту обрізки до щеплення має пройти не більше двох діб.

Фісташка, як культура, цікава з двох основних причин: вона добре росте в посушливих регіонах і практично не вимагає поливу. А також фісташкові горіхи добре оцінюються на ринку. Але дерева починають плодоносити лише через 6-7 років.

А ось вирощування якої культури не вимагає довгого очікування, так це батата – коренеплоду, відомого під назвою «солодка картопля». Андрій Петков в цьому році вирішив випробувати, як піде незвичний для Ізмаїла плід, чи буде попит на нього. Для початку висадив батат всього на двох сотках. І все вийшло. З невеликої ділянки вдалося зібрати 350 кг плодів. На ринку ціна на коренеплід тримається в межах 35-45 грн за кілограм. На наступний рік під солодкою картоплею фермер планує виділити 80 соток.

Цього року Андрій Петков висадив чотири сорти батату. За словами фермера, в цілому він задоволений результатом обробітку батата, і в наступному році збирається зробити на нього ставку. Єдине, що викликає занепокоєння – це попит на товар, про який в регіоні відомо поки небагато.

Фото та матеріали «Думская«

Новости по теме

| | | | |