На Півдні України варто вирощувати смородину лише української селекції

7 ноября, 2018

На Півдні України варто вирощувати смородину лише української селекції. Про це заявив вчений агроном Запорізької області Сергій Лохматов.

Експерт наголошує, що сорти російської селекції, до яких відноситься Ядрена, не рекомендується вирощувати на Півдні. Вони люблять вологе повітря, вологу землю, а не сонцепік. Деякі садівники рекомендують висаджувати поруч зі смородиною кукурудзу в якості «кулісної» рослини, яка буде захищати від жарких сонячних променів, але на практиці ніхто цим не займається. Адже таке вирощування створює зайві клопоти.

«Набагато рентабельніше вирощувати сорти українських селекціонерів. Вони ніколи не залишать Вас без врожаю, та й смак самих ягід — приємний, солодкий, з невеликою кислинкою», — каже Лохматов.

Він зазначає, що протягом багатьох років добре себе зарекомендували  на землях Півдня сорти Ювілейна Копаня, Селеченская-2 та Чорна магія.

«Звичайно, якщо не дотримуватися правил агротехніки, то і вище названі сорти особливо радувати не будуть. Смородину при посадці важливо гарненько заглибити. Не варто забувати про поливи, мульчування. І ще, перші два роки після посадки пагони, які відросли за сезон, потрібно обрізати рівно наполовину їх довжини», — говорить Сергій Лохматов.

За матеріалами «На пенсії«

Новости по теме

| | |