Спеціальні режими оподаткування та дотації доцільно зберегти для малих та середніх сільгоспвиробників, – Лупенко

7 ноября, 2018

Вдосконалення системи оподаткування та фінансової державної підтримки аграрного сектора економіки доцільно здійснювати в інтересах малих і середніх сільгоспвиробників. Про це наголосив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН у своєму виступі на конференції «Хто освоїть 7 мільярдів? Три господарі – три стратегії», яка була організована Українською аграрною конфедерацією у Міжнародному виставкому центрі 30 жовтня 2018 року.

Презентуючи пропозиції Інституту аграрної економіки щодо вдосконалення оподаткування та фінансової підтримки галузі, він підкреслив, що спеціальні режими оподаткування доцільно зберегти для малих і середніх підприємств та сімейних фермерських господарств, тоді як великі можуть працювати на загальному режимі оподаткування.

«При цьому для малих і середніх підприємств також пропонується дотувати здешевлення кредитів, будівництво тваринницьких ферм у рамках затверджених державних програм розвитку галузі, виробництво низькомаржинальних видів продукції та збільшення поголів’я сільськогосподарських тварин, наголосив науковець», – зазначив експерт.

Крім того, для сімейних фермерських господарств, створених на базі колишніх особистих селянських, доцільно запровадити спеціальний порядок справляння єдиного соціального внеску з компенсацією його частини в перші роки функціонування.

«Водночас для всіх сільгосптоваровиробників, включаючи великих, пропонується зберегти здешевлення кредитів та компенсацію частини вартості збудованих тваринницьких ферм», – підсумував Юрій Лупенко.

Новости по теме

| | | | | |