На Миколаївщині зафіксовано черговий спалах АЧС

7 ноября, 2018

На Снігурівщині у Миколаївській області виявлено спалах африканської чуми свиней. З цього приводу 6 листопада відбулося термінове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Снігурівській райдержадміністрації.

«За результатами дослідження санітарної діагностики та експертизи у зразках трупу свині виявлено вірус АЧС – африканської чуми. Свійські тварини вирощувалися на подвір’ї місцевої мешканки села Івано-Кепине Павлівської сільської ради Снігурівського району. Наразі на місті події перебувають фахівці відповідних служб. Готується знищення свійських тварин відповідно інструкції», — йдеться у повідомленні прес-служби Снігурсівської РДА .

До зони захисту від АЧС потрапили наступні населені пункти в радіусі 3-х кілометрів від місця спалаху: с.Івано-Кепине, с.Павлівка, с.Юрівка та вулиці в районі Снігурівського професійно-технічного ліцею. Місто Снігурівка, села Василівка, Афанасівка та Новокандакове потрапили до зони нагляду.

Карантин триватиме 40 днів від моменту проведення всіх заходів по знезараженню місця спалаху африканської чуми.

Зазначимо, що АЧС входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин, оскільки її занесення супроводжується високою смертністю серед ураженого поголів’я і значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини й необхідністю знищувати усе, навіть потенційно, інфіковане стадо (або поголів’я) в населених пунктах в зоні захисту.

Райдержадміністрація Снігурівщини наголошує на ряді правил, які варто запам’ятати, щоб уникнути занесення вірусу смертельної хвороби у ваше свиногосподарство.

  1. Відмовтесь від поїздок в райони та території де виявлено та підтверджено наявність збудника АЧС.
  2. Відмовтесь від придбання свинини та іншої продукції тваринного походження, якщо її походження ви не можете встановити достеменно, або якщо вона походить із районів та територій неблагополучних по АЧС.
  3. Користуйтесь дезінфікуючими речовинами для рук, підлоги, взуття. Використовуйте їх в кожному випадку коли ви підозрюєте навіть мізерну вірогідність, що можете стати переносником смертоносного вірусу.
  4. Розкажіть про ці правила своїм родичам, знайомим, сусідам та просто людям на вулиці при нагоді. Усвідомлюючи небезпеку, ми захищаємо від неї себе і оточуючих.
  5. Не ходіть у приміщення де утримуються тварини без усвідомленої на те нагоди. Встановіть мишоловки та крисоловки навіть там де, на вашу думку мишей та щурів не було ніколи. По максимуму зменшить кількість комах в приміщеннях для тварин.
  6. Встановіть сувору заборону на вигул свиней.
  7. Людям з вулиці, навіть якщо це ветеринарний лікар, без зміни, дезінфекції одягу та взуття або одягання бахіл, заходити заборонено. Не митими руками доторкатися до свиней не бажано!
  8. Використовувати в їжу свиням помиї та залишки зі столу – пряма дорога у яму із напалмом та втрата коштів сімейного бюджету.
  9. Термічна обробка корму для свиней – майже самий ефективний засіб захистити тварину від захворювання. Пам’ятайте, що при температурі у 60ºС вірус зберігає здатність вбивати ще 10 хвилин. Тому температурну обробку потрібно робити кропом із температурою не менше 90ºС.
  10. Не панікуйте! Якщо це все ж таки сталось, дзвоніть ветеринарному лікарю, не намагайтесь приховати, збути, продати, вивезти. Адже це може призвести до повного знищення такої важливої галузі сільського господарства країни, як свинарство!

Нагадаємо, раніше АЧС було виявлено селі Первомайське Вітовського району на території приватного домогосподарства.

Зазначемо, що за останні 6,5 років в Україні зареєстровано понад 400 спалахів африканської чуми свиней. У четвірку регіонів, де було найбільше зафіксовано випадків АЧС увійшли Одеська та Миколаївська область.

Новости по теме

| | | | | |