Херсонське господарство зібрало понад 170 тонн врожаю батату

6 ноября, 2018

Господарство «Дніпровська перлина» в Херсонській області, яке входить в структуру компанії «Грін Тім», отримало врожай батату в розмірі 172 тонн з 8,5 га. Про це розповів директор сільгосппідприємства Віталій Полотнянко.

«Урожайність склала близько 20 тонн/га. Це непогано, але нам є до чого прагнути: в країнах на півдні Європи, наприклад Іспанії, отримують і по 40 тонн/га. Але ми ще тільки відпрацьовуємо агротехнологію, яка має свої особливості», – каже Полотнянко.

За його словами, бульби батату треба пророщувати не в полі, а в теплиці, починаючи з березня. Однак у нього є й свої переваги: колорадський жук, який знищує картоплю, батат не чіпає. Також  він не потребує оброблення дорогими інсектицидами, зауважив Віталій Полотнянко.

З бататом «Дніпровська перлина» експериментує вже три роки. Починала з кількох соток, а на наступний рік планує збільшити площі під цією культурою до 30 га, додавши до чотирьох сортів, що зараз є, ще кілька.

Половина цьогорічного врожаю батату піде на експорт до Великої Британії, а решту (за винятком посадкового матеріалу) розпродадуть в Україні.

За матеріалами: «Новый день»

Новости по теме

| |