«Не так сталося, як гадалося»: експерт спрогнозував зростання цін на хліб у січні 2019 року

6 ноября, 2018

Вартість хліба в Україні до кінця поточного року зросте в середньому на 5%. Про це повідомив генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, причиною підняття вартості буде зростання мінімальної заробітної плати. Але оскільки підняття планується лише на 12%, то це призведе до подорожчання до 3%.

«Урожай України зібрала непоганий, тому ця причина не впливатиме на вартість хліба«, – написав Дорошенко.

Дорошенко зазначає, що на кінець вересня 2018 року середня вартість білого хліба становила 16,1 грн/кг з борошна першого сорту і 20,2 грн/кг з борошна вищого сорту.

«Оскільки інтернет-магазин гіпермаркету Ашан в Україні розрахований на столичного покупця, то варто згадати, що хліб в Києві коштує значно дорожче: з борошна першого сорту — 19,1 грн, а вищого — 32,2 грн«, – каже він.

Експерт також зазначив, що за оцінками експертів Асоціації постачальників торговельних мереж, в Україні вже не найдешевший хліб в Європі.

«В інтернет-гіпермаркеті Литви можна придбати найдешевший кілограм білого хліба в 13,1 грн, Польщі — по 17,8 грн і України — по 19,2грн. В Естонії його можна знайти по 69,5 грн. При цьому ймовірно, що хліб в цих країнах міг бути випеченим з українського зерна. Українські пекарі часто говорять, що робити дешевий соціальний хліб невигідно. Але приклад сусідніх країн показує, що це може бути вигідно навіть в Європі. Чорний хліб виявився в нашій країні найдешевшим — цінник показав 19 , 5 грн за кілограм. Далі розмістилася Естонія з 27,9грн, Поль а — з 46,7грн і Литва — з 52,2 грн«, – зазначив Дорошенко.

Новости по теме

| | |