На Херсонщині відкрили відреконструйований зимовий сад

5 ноября, 2018

До сторіччя Національної академії аграрних наук в інституті зрошувального землеробства відкрили відреконструйований зимовий сад.

Саме у цьому році знаменитому зимовому саду в Херсонській області виповнилося 50 років з дня його заснування. Знаменита колекція пальм загинула ще в 90-і роки, коли в зимовому саду інституту вийшла з ладу опалювальна система. З того часу фінансів на відродження перлини Херсонщини у інститута не було.

І до 100 річчя НААН головною метою колективу Інституту зрошуваного землеробства НААН України на чолі з директором Раїсою Вожеговою було відродити славно відомий зимовий сад.

«Тут була виконана величезна робота. Ми 2 роки реконструювали зимовий сад. Були зачищені колони, увесь метал, 20 тонн піскоструєм захищали, заґрунтовані німецької ґрунтовкою, фарба супер унікальна. Ці колони укріплені на метр в глибину, півтора метра в діаметрі каркаси залиті. Висотні роботи дуже не прості — засклене армованим склом, відремонтовано дах. Прибудова теж була розвалена. Ми хотіли її списувати. Тут не було ні даху, ні підлоги – нічого. Ми його відновили», — розказує директор Інституту зрошувального землеробства Раїса Вожегова.

На даний час в саду висаджено 300 рослин 120 видів – це тропічні і субтропічні рослини. Основна маса рослин була завезена з Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України, інші ж подаровані дослідними господарствами НААН та фермерськими господарствами Херсонської та Миколаївської областей, Херсонським державним аграрним університетом.

«Тут кожна рослина має свого господаря, свою історію. Ліва сторона саду — це болотні рослини. Тут висаджені банани, фінікові пальми, оливкове дерево, колекція інжирів, апельсин червоний, лайми, гранат, ягоди годжі. Наступна ділянка — це сікуленти. Ми і далі поповнюємо колекцію. Далі у нас пальми та колекція фінікових. Права сторона саду, за доріжкою, у нас хвойні рослини. І далі по праву сторону ми плануємо зробити японський сад», — зазначає Вожегова.

Рослини у саду висаджують морозостійкі. А у перспективі планують зробити отоплення.

«Ми намагаємося висаджувати холодостійкі рослини. Ці пальми витримують 50С. Ми будемо кожну рослину вивчати: що їй потрібно, який температурний режим. На перспективу плануємо отоплення. Може це будуть сонячні батареї, може щось інше. А поки у нас наступне завдання — зберігати все що посадили», — говорить директор інституту.

Новости по теме

| | |