В Україні зростає виробництво овочів, фруктів та ягід, – експерт

3 ноября, 2018

Виробництво основних овочів та фруктів в Україні поступово зростає, незважаючи на певні труднощі реалізації. Про це повідомив Олександр Хорев, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», на аграрному форумі по переробці продуктів тваринництва і рослинництва AgroPro.

В першу чергу, експерт звернув увагу на суницю садову, інтерес до якої повернувся у виробників саме в цьому році. При цьому в результаті збільшення виробництва відразу на 14%, ціни на ягоди в 2018 році були на порядок нижче по відношенню до попереднього сезону.

Виробництво малини збільшується вже четвертий рік поспіль, і, на думку експерта, наступного року ситуація кардинально не зміниться. Ситуація з цінами на малину на свіжому ринку в 2018 році була негативною для виробників, і впродовж всього сезону ціни були самими низькими за останні 4 роки.

Разом з цим продовжує збільшуватися експорт свіжої ягоди, ціни на які в рази перевищують показники на внутрішньому ринку. Також з кожним роком зростає експорт замороженої малини на ринок ЄС. І саме останні два пункти беруть на озброєння нинішні виробники, так і ті, хто тільки планує вирощувати малину.

Виробництво черешні в Україні в 2018 році зросло на 10%, в першу чергу, за рахунок вступу в плодоношення нових інтенсивних садів. Українські виробники все більше дивляться в бік експорту, що дає свої результати в ціновому відношенні. Так, в кінці нинішнього сезону ціни на черешню перевищували торішні показники більш ніж в два рази.

Також в рамках презентації експерт відзначив зростання виробництва яблук в цьому році та збільшення виробництва лохини протягом кількох років поспіль. Аутсайдером серед ягідних культур в плані зростання виробництва залишається чорна смородина.

Новости по теме

| | | |