В Інституті зрошувального землеробства відсвяткували 100-річчя НААН

2 ноября, 2018

1 листопада у стінах Інституту зрошувального землеробства НААН, що на Херсонщині, відбулось святкування 100-річчя Національної академії аграрних наук.

Святкування сторічного ювілею  розпочалось із урочистого концерту, який відкрив президент НААН Ярослав Гадзало.

«Ще 100 років назад, як раз 1 листопада 1918 року наказом Міністра земельних справ було утворено два комітети: комітет з питань аграрної освіти і комітет науковий. І як раз 16 листопада Володимир Вернадський – великий наш вчений, був призначений головою цього наукового комітету, який пізніше був відокремлений в окремий комітет від Міністерства. А вже 1931 році була створена академія, а потім створено південне відділення ВАСГНІЛ, і вже потім українська сільськогосподарська академія. А потім за часів, коли Віктор Ющенко був Президентом, було присвоєне звання національної академії. Тобто сьогодні ми практично маємо  сторічний ювілей, хоча ми прекрасно знаємо, що багатьом нашим установам НААН більше 100 років. У нас відсвяткували і станції і інститути 120 років і 110 років. Тобто вони були створені ще раніше», – зазначив Гадзало.

Він також наголосив, що Україна раніше була найбільшим постачальником продовольства в Європу. А зараз агроресурсний потенціал використовується лише на 50-60%. Тому для України дуже важливо, щоб відкривалися робочі місця, розвивалося фермерство, тваринництво і реалізовували готову продукцію за кордон, не сировину, наприклад зерно.

«І я переконаний, що ті проблеми, які стоять сьогодні перед аграрним сектором – це, в першу чергу, зміни клімату, посуха, яка насувається, вони будуть вирішені звичайно з відродження зрошення, вирощування посухостійких сортів, саме якими займається дана наукова установа», – наголосив президент НААН.

Він також вручив перші ювілейні медалі «100 років НААН» очільнику комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України Олександру Співаковському та директору Інституту зрошувального землеробства Вожеговій Раїсі, почесну грамоту Анатолію Турницькому та подяку Олені Пілярській.

«100 років Національної академії аграрних наук це дійсно велике свято і важлива подія в нашому житті. І мені приємно відмітити, що наш інститут – Інститут зрошувального землеробства є частинкою нашої академії. І наш інститут виконує основні актуальніші питання сьогодення на півдні України, працює в зоні ризикованого землеробства»,– сказала Раїса Вожегова.

У свою чергу очільник комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України Олександр Співаковський зазначив, що багато людей не розуміють важливості аграрної науки.

«Ми вважаємо, що як раз вирішення питання врожайності, вирішення питання переробки і знаходження балансу між тими традиціями, які ми маємо, і тими технологіями які існують – це як раз шлях, який ми повинні з вами пройти. Я впевнений, що маючи такий науковий потенціал, який сьогодні є, маючи такі університети – потужні аграрні, які є в Україні, і молодь, яка спроможна подолати будь що – ми зможемо побудувати нову Україну», – говорить Співаковський.

Він також сподівається, що за підтримки прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, вдасться досягти зменшення виплати дивідендів для НААН хоча б до 25%, замість 75%.

Також привітати ювілярів завітали голова Департаменту АПР ХОДА Олександр Паливода, виконуючий обов’язки заступника міського голови міста Херсону, голова Херсонської обласної профспілкової організації працівників АПК Наталя Харева та багато інших почесних гостей.

«Звісно хочеться побажати, щоб в Україні змінювалося ставлення і розуміння ролі і значення науки в розвитку суспільства і прогресу держави, щоб наприклад при формуванні державного бюджету Україна не виникало питання давати чи не давати грошей на науку. А виникало питання на скільки збільшити фінансування науки. Це розуміння прийде завдяки зусиллям конкретних людей, які є патріотами науки, аграрної науки, патріотами держави і патріотами академії наук», – наголосив ректор Державного аграрного університету Юрій Кирилов.

Гостей свята своїми виступами порадували заслужені артисти України Віктор Гурба та Ружена Рубльова, творчі колективи Херсонського державного університету «Амадеус» та «Скіфські барабанщиці», вокалісти Миколаївського національного агарного університету та хореографічний колектив «Золотий колос», ансамбль сучасного танцю «Забава» та вокальний ансамбль «Яблунька» державного підприємства дослідного господарства «Асканійське» інституту зрошувального землеробства. А завершив святковий концерт виступ працівників Інституту зрошувального землеробства.

Новости по теме

| | | | | | | | | |