На Херсонщині науковці збирають щедрий врожай хурми

2 ноября, 2018

Завдяи змінам клімату на півдні України наразі можливо успішно вирощувати багато екзотичних культур. За словами науковців Херсонського державного аграрного університету, деякі жителі Херсонщини вже можуть похвалитися врожаями таких фруктів як хурма, кизил, інжир та гранат.

Повідомляється, що дуже щедрий урожай хурми у цьому році зібрав Іван Мринський, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрного університету.

«Хурма — досить унікальна культура, вона не боїться пізніх весняних заморозків, які іноді трапляються на Херсонщині, і не боїться осінніх морозів, так що збирати врожай можна вже в кінці жовтня — на початку листопада», — ділиться Іван Мринський.

Перспективи вирощування хурми та інших поки що рідкісних для південного регіону культур за його словами дуже хороші. На присадибній ділянці можна посадити інжир або навіть гранатове дерево, і вони будуть успішно плодоносити. Цьому сприяє зміна клімату: він стає м’якшим. Окрім цього, вітчизняні селекціонери виводять сорти, адаптовані спеціально до наших умов.

«На сьогоднішній день на колекційній ділянці ХДАУ вже росте зизифус, а хурму будемо висаджувати. Робити це можна і восени, і навесні. Єдине — якщо восени садити гранат і інжир, то на зиму їх потрібно вкривати, тому що морози до мінус 20°С градусів вони можуть не витримати», — додає фахівець.

За матеріалами: agronews.ua

Новости по теме

| | |