“Успішні громади – це ті, що розташовані поблизу міст”, – Луков

31 октября, 2018

Більшість позитивного досвіду ОТГ – це громади, які створені або на базі міст районного значення, або навколо них. Про це заявив голова Вознесенської ОТГ Віталій Луков.

«15 км від Дніпра, 10 км від Запоріжжя, 3 км від Кропивницького і т.д. Чому так? А – ви можете з відтам взяти кадри. Б – на вашій території живуть можновладці, які вирішують, кому дати гроші. Як правило, або їх дачі там, або їх близькі», – говорить Луков.

Але він зазначає, що це також колись закінчиться. А саме після того, коли ДФРР введе прозоре визначення переможців проектів, та після того, як буде не 200 громад, а 2000 громад – в такому разі грошей на всіх не вистачить.

Вознесенськ – легендарне місто в Миколаївській області. Адже всі інновації, які були доступні 10 років тому, 5 років тому і навіть зараз вже реалізовані в цьому місці. По місту встановлено 40 камер, всі виїзди та в’їзди вже давно оснащені розумники камерами. Електронний документооборот вже існує 7 років, ІSО – 10 років, а ЦНАПи близько 6 років. Та все це робиться не тому, що місту нема куди вкладати кошти і воно витрачає їх на інноваційні нововведення. А для того, щоб за допомогою цих інновацій економити та в перспективі залучати кошти на другорядні заходи для забезпечення добробуту жителів міста. Так, зараз місто вкладає максимально коштів не в ремонт доріг, а в збереження районної лікарні.

«Якщо ми одразу робили би дороги, то зараз втратили би лікарню. А кому це потрібно?! І всі наші електронні сервіси – електронна карта вознесенця, пільговий проїзд, персоніфікований облік пасажирів пільговиків, електронний кабінет – це все від бідності. Чому це не робить Чорноморськ, Южноукраїнськ або, наприклад, Южний, – їм це не потрібно, у них є бюджетні гроші і їм не потрібно економити на кожній копійці і рахувати кожного пільговика. Натомість вони облаштовують парки, набережні і т.д. А ми, бюджети міст, які не мають підприємств з великою офіційною заробітною платою, повинні шукати де зекономити», – наголошує голова Воскресенської ОТГ.

Він зазначив, що всі об’єкти по місту робляться за кошти співфінансування.

Та головною метою для Вознесенська – це створення в місті всіх умов для комфортного проживання. Адже, за словами Віталія Лукова, це буде сприяти залученню бізнесу в місті. Окрім цього, він вважає, що через років 20 більшість населення буде проживати в великих містах, тому Вознесенськ має бути перспективним для проживання.

«Зараз близько 70% людей живуть в містах. До 2030 року буде 70%, ділі буде 80%. Хочемо ми цього чи не хочемо, та більшість людей буде сконцентрована в містах. Не тому що там театри, аквапарки, басейни і т.д., а тому що там висока заробітна плата і у людини є можливість заробляти, а потім їздити за розвагами. 20 років тому від Вознесенська до Миколаєва відрядження давали на 2 дні. Зараз до Київ туди і назад я приїжджаю за 1 день. Від Вознесенська до Одеси 140 км, до Миколаєва 100 км. Через 20 років це не буде відстанню. Тому ми зараз в своїй стратегії основне маємо – це місто комфортне для життя, безпечне, з водою, яку можна пити з крану, з якісною освітою, з якісною охороною здоров’я. Місто, де можна жити, а працювати в Одесі чи  в Миколаєві. По іншому в нас не вийде. Це нам потрібно теж з вами враховувати», – зазначає Луков.

Новости по теме

| | | | | |