Українські виробники залишаються серед лідерів експортерів курятини в ЄС

30 октября, 2018

За вісім місяців поточного року Україна експортувала 85,4 тисяч тонн м’яса птиці до країн ЄС. Про це свідчить статистична звітність Європейської комісії. Таким чином Україна втримала третє місце серед світових експортерів м’яса птиці до країн ЄС. При цьому, лише за рік Україні вдалося збільшити ці показники експорту майже на 70%.

Випереджають Україну Таїланд і Бразилія. З початку року країни експортували 203 тис. тонн і 186 тис. тонн м’яса птиці відповідно. Зростання експорту таїландської курятини до ЄС становило 12,9%, бразильської – впало на 34,1%.

Водночас профільні експерти характеризують такі досягнення України і національних виробників як диво, адже економічного пояснення цьому немає. Річ у тім, що держпідтримка фермерів у ЄС набагато більша, ніж в Україні.

«Якщо подивитися на наш аграрний сектор не зсередини країни, а збоку — він виглядає як диво. Тому що ми з вами умудряємося конкурувати та заробляти, попри те, що у нас держпідтримка дорівнює практично нулю, а у країнах-конкурентах держпідтримка на гектар становить 500 євро», — відзначає заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов.

За матеріалами: УНН

Новости по теме

| | |