«Ми пиляємо сучок, на якому сидимо», – голова Укрбджолопром про політику низьких цін на мед

30 октября, 2018

На думку Голови асоціації Укрбджолопром Валерія Домбровського політика низьких цін на мед в Україні вбиває виробника. Саме тому він запропонував для вирішення глобальних питань створити Національний комітет бджільництва в ході щорічної виставки-конференції «Золота пасіка 2018».

«Якщо ви сядете і порахуєте свої затрати, і що ви в кінці отримали, то побачите, що ви не витягуєте на мінімальну зарплату. Ми, українці, вижевемо в любих умовах, вирішимо ці всі питання. Як би нас не давили з будь-яких сторін. Але є проблеми і необхідно підходити правильно до їх вирішення. Одна з них – цінова політика. Як її вирішувати? Нам в Україні для вирішення глобальних питань треба створити Національний комітет бджільництва. Це я, Домбровський, вношу свою пропозицію. Цей комітет не повинен мати ані голову, ані президента, ані кого. От ми з вами, наприклад, зібрались, зареєструвались, висказали пропозиції, і автор пропозиції стає його виконавцем», – розповідає голова Укрбджолопром.

За його словами, багато хто занепокоєний ситуацією, яку створюють українці на світовому ринку меду.

«До мене буває приїжджають венгри, болгари, і вони страшно занепокоєні ситуацією, які ми створюємо на світовому ринку меду. Ви уявляєте, що ми там робимо? Отак, сучок, на якому сидимо, пиляємо, і сміємось», – ділиться Домбровський.

Наразі з’явилась загроза, що українських товаровиробників «викинуть» зі світового ринку.

«Коли ми поставили свою ціну, з’явилась загроза, що нас викинуть з ринку. І я, чесно, зараз на стороні тих, хто експортує мед. Я пасічник, душею розумію, що ми завели в тупік цю ситуацію, але я чесно і відверто вам скажу, ми сьогодні близькі до того, що вітчизняним товаровиробникам буде гаплик, якщо вони не виконають контракт – їх викинуть зі світових ринків. А там такі сидять акули і тільки ждуть, коли ми випадемо», – підкреслює експерт.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що цьогоріч експорт солодкого продукту знизився на 40%.

Новости по теме

| | | | |