Долю овець, які були повернуті з Туреччини до України, вирішать після обстеження

29 октября, 2018

Овець, які залишились живими після двотижневого ув’язнення в митній зоні чорноморського порту, лабораторно перевірять для прийняття рішення про подальші дії з ними. Про це повідомляють у Держпродспоживслужбі.

«Живі тварини будуть клінічно оглянуті та пройдуть лабораторні дослідження. З урахуванням отриманих результатів прийматиметься рішення про подальші дії», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, вантаж із вівцями був направлений на експорт з України до Туреччини 6 жовтня 2018 року — усього 300 голів. Турецька сторона вантаж не прийняла без пояснення причин, і вже 12 жовтня тварини повернулися в Україну на термінал відправлення. В Україні повернення тварин до власника заборонили ветеринари, заявивши, що вівці можуть бути потенційно небезпечними. Власниця тварин через «бюрократичну тяганину» не могла протягом двох тижнів ані забрати, ані утилізувати тварин.

Згідно заяві Держпродспоживслужби, фура з вівцями відбула до Тульчинської філії ДП «УКРВЕТСАНЗАВОД» у Вінницькій області для утилізації загиблих тварин.

«З огляду на ситуацію, яка слалася, Держпродспоживслужба ініціювала порушення кримінального провадження за фактом порушення ветеринарно-санітарних норм та жорстокого поводження з тваринами», — зазначається у повідомленні.

У Держпродспоживслужбі наголошують, що відповідно до повідомлень Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин на території Туреччини реєструються спалахи небезпечних хвороб тварин, які Україна вже поборола. Зважаючи на загрозу поширення особливо небезпечних хвороб тварин, з поверненням вантажу виникли серйозні проблеми.

Також Держпродспоживслужба звернулася з нотифікацією до компетентного органу Туреччини щодо надання пояснень причин повернення вантажу та з проханням вжити заходи для запобігання виникнення в подальшому подібних необґрунтованих бар’єрів у двосторонній торгівлі.

Новости по теме

| |