Цьогоріч в Україні було повністю втрачено деякі породи свиней

29 октября, 2018

На сьогоднішній день в свинарстві надзвичайно велика кількість проблем. Поголів’я свиней в Україні дуже стрімко знизилось. Якщо два роки тому в Україні було близько 8 млн свиней, то зараз – 6 млн. А деякі породи свиней взагалі втрачаються через спалахи африканської чуми свиней. Про це повідомив член-кореспондент НААН України Інститут свинарства і АПВ НААНУ Микола Березовський під час конференції в аграрному університеті «Сучасні аспекти технологій виробництва і переробки продукції тваринництва».

Ми повинні про наші проблеми говорити, не мовчати, а ще краще діяти. Свинарство в європейських країнах розвивається надзвичайно великими темпами. А щодо поголів’я свиней в Україні – хвалитись нічим. Воно дуже сильно знизилось, – пояснює Березовський.

Микола Березовський

За його словами, у 2010 році в Україні було більше 90 племінних заводів – сьогодні вже залишилось десь 48. Тобто, відбулось їх зменшення майже наполовину. В тому числі, кількість племрепродукторів зменшилась в декілька разів – їх залишилось одиниці по областям. Причиною цього явища він називає втрату споживача племінної продукції.

У нас було раніше 650 спецгоспів з виробництва свинини – це був величезний масив господарств, які споживали продукцію наших племінних заводів. На превеликий жаль, їх сьогодні немає. Залишились одиниці, – говорить експерт.

Крім того, Березовський повідомив, що цього року в Україні було повністю втрачено дві породи свиней.

– На сьогоднішній день я б сказав сталась трагедія з нашою першою вітчизняною породою — миргородська, яку «з’їла» АЧС буквально десь три місяці тому назад. І сьогодні дуже важко знайти і поповнити стада. Раніше зникли племінні репродуктори. І велика чорна порода. Також було в нас два господарства в Донецькій області і Полтавській області. Їх ліквідували. В Полтавській області також була чума, і всі свині загинули. Більше нема цієї породи, – повідомив Микола Березовський.

Велика чорна порода

Миргородська порода

Новости по теме

| | | | | | |