Вівці, яких тримають у порту «Чорноморськ», відправлять на утилізацію

26 октября, 2018

Вантаж із живими 300 вівцями, який затримали у порту Одещини буде утилізований. Тварини загрожують занесенням на територію України небезпечних інфецкійних хвороб. Про це повідомляють у Держпродспоживслужбі.

У зв’язку із широким суспільним резонансом Держпродспоживслужба дала роз’яснення щодо вантажу ТОВ «УКРАНІКСАР».

«Відповідно до повідомлень Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), на території Туреччини реєструються спалахи небезпечних хвороб тварин, таких як ящур, віспа овець та інші», — йдеться у повідомленні.

В Україні діє заборона на ввезення з Туреччини сприятливих до вказаних захворювань живих тварин, продукції та сировини з них. Так, повернення цього вантажу на територію України є неможливим, зважаючи на загрозу поширення особливо небезпечних хвороб тварин.

Звернення керівника ТОВ «УКРАНІКСАР» Олени Севінч щодо утилізації повернутих тварин Держпродспоживслужба отримала лише 24 жовтня. Звернення власника вантажу є необхідним процедурним етапом для провадження будь-яких дій із ним.

Так, 25 жовтня Держпродспоживслужба надала доручення щодо забезпечення ідентифікації вантажу, супроводження під час перевезення тварин з території морського порту до місця утилізації (Тульчинська філія ДП «УКРВЕТСАНЗАВОД» в Вінницькій області та забезпечення контролю під час його утилізації.

Новости по теме

| | | |