Темпи «просідання» цін на ринку живця свині уповільнюються

26 октября, 2018

За останні два тижні жовтня місяця зниження закупівельних цін на ринку живця продовжився, проте його темпи дещо вповільнюються. Згідно моніторингу аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України» ціни на свиней забійних кондицій в середині місяця послаблювалися в середньому на 2%. Втім цьоготижнева позначка скоротила відставання до 1,5%.

Повідомляється, що верхня та нижня межі діапазону закупівельних цін понизилися на 1 грн/кг у порівнянні з попереднім тижнем, що відгукнулося відповідним рухом середньоринкового показника до 46,5 грн/кг. Більшість виробників розраховували, що відповідні ціни залишаться актуальними і протягом третьої декади жовтня. Проте м’ясопереробники очікували на подальше пониження цін закупівлі, вважаючи, що нижній їх рівень може опуститися до «бар’єрної» цінової позначки — до 44 грн/кг.

Цьоготижневе опитування м’ясопереробників вказало на те, що їх прогнози були досить точними. Так, більшість партій цього тижня закуповували по 44-46 грн/кг. Представники м’ясопереробної галузі одноголосно відзначають скорочення обсягів збуту через сезонне послаблення споживчої активності та підготовку населення до опалювального сезону. Хоча частина з них зауважує перевищення пропозиції свинини над попитом, цей профіцит не є значним.

З іншого боку, оператори звертають увагу на посиленіший тиск на ціни з боку торгівельних мереж. Тому не виключають можливості подальшого зниження максимальної цінової позначки до 45 грн/кг. Водночас, окремі закупівельники висловлюють очікування на стабілізацію у першій половині листопада, що на їх думку, передуватиме традиційному пожвавленню торгівлі у кінці осені.

Новости по теме

| | |