Українські морпорти знизили перевалку зернових майже на 10%

26 октября, 2018

Обсяги перевалки зернових і продовольчих вантажів в Україні знизилися до 27,8 млн т, що в порівнянні з минулим роком знизилися на 9,2%. Про це свідчать дані Адміністрації морських портів України.

Повідомляється, що у загальній структурі вантажообігу українських портів за 9 місяців поточного року (95,9 млн т) сегмент зернових, продовольчих вантажів і продуктів їх переробки становить майже 30%. При цьому в морських портах Одеси акумулюється до 70% всього вантажопотоку зернових.

За підсумками вересня 2018 року обсяг експортних поставок зернових і зернобобових культур з України досяг показника 3,3 млн т. Це на 7% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року  3,5 млн т.

З основних причин падіння обсягів перевалки в морських портах варто відзначити зниження цін на експортних майданчиках CPT-порт і FOB внаслідок зниження активності трейдерів.

В розрізі основних зернових культур найбільший сегмент відвантажень в портах у пшениці, на частку якої припадає 70% всіх експортних поставок. Експорт пшениці у вересні оцінюється в 2,2 млн т (-18% в порівнянні з минулим роком). Основними країнами-імпортерами пшениці стали Індонезія, Єгипет і Філіппіни.

Ячмінь, частка якого в експорті за вересень становить 19%, відвантажувався в портах в обсязі близько 700 тис. т (-50%). Основними покупцями українського ячменю стали Саудівська Аравія, Китай і Японія.

Крім того, найбільші темпи зростання відвантаження фуражної кукурудзи відслідковувались у вересні. Таким чином, на зовнішні ринки поставили близько 300 тисяч тонн, що майже в 2,5 рази більше минулорічного показника. В цілому, за прогнозами аналітиків, експорт української кукурудзи в поточному році оцінюється в 24,5 млн тонн, і може стати рекордним показником для України за останні 5 років. Основними покупцями кукурудзи в серпні були країни Європейського союзу, Китай і Єгипет.

За матеріали: Zernovoz.in.ua

Новости по теме

| | |