В найближче десятиріччя погода не сприятиме розвитку ранніх зернових

25 октября, 2018

Керівник агрометеорологічного відділу Укргідрометцентру Тетяна Адаменко спрогнозувала, що в найближчі 10-12 років в Україні погода буде несприятливою для ранніх ярих зернових і сприятливою для озимих.

«За нашими прогнозами, більше страждатимуть ранні ярі зернові, які не дуже теплолюбні, але будуть підпадати під дуже високі температури вже на початку року. Водночас сприятливі умови будуть для озимих культур за рахунок того, що потепліла зима і практично немає ризиків вимерзання», – зазначила вона.

За словами Адаменко, підвищення температур повітря в найближче десятиліття продовжить період вирощування теплолюбних культур. Зокрема, в Україні вже були експерименти з двома врожаями соняшнику.

Керівник агрометеорологічного відділу Укргідрометцентру Тетяна Адаменко

Вона також повідомила, що підвищення температури розширює зону, придатну для вирощування соняшнику: якщо раніше тепла для його вирощування вистачало тільки на півдні і сході країни, то зараз спостерігається зміщення кліматичних зон на 100 км на північ і вирівнювання клімату між областями. Однак, у південних і східних областях існує ризик зниження врожаю цієї культури.

«Зараз ми вступили в період, який триватиме приблизно 10-12 років і буде сприятливим практично для всіх культур. У нас погодні умови певною мірою компенсуються. Цього року три місяці не було дощів у Південно-східній Україні, що вплинуло на врожай пшениці, ячменю та інших культур. Але потім пішли дощі і настали прекрасні умови для пізніх культур», – підсумувала Тетяна Адаменко.

Новости по теме

| | |