Brexit надає можливість українським компаніям вийти на ринок Великобританії

25 октября, 2018

В рамках Ukrainian Week in London представники України і Великобританії обговорили перспективи розвитку відносин між країнами, в тому числі і в аграрному контексті — даному питанню було присвячено дві панельних дискусії.

​«Brexit, по суті, створив умови «блакитного океану» для українських продуктів харчування на ринку Великобританії. У той же час, британський ринок — це виклик для українських товарів в контексті сертифікації. Великобританія — законодавець у питаннях стандартів якості для харчових продуктів у всьому світі. Вихід на цей ринок для українських компаній відкриє двері на глобальні ринки», — сказав у своєму виступі екс-міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко.

Експерт з британо-українських торговельних відносин, керуючий директор Vimes Consulting Девід Гільгур зазначив, що у Великобританії немає бар’єрів для іноземних учасників.

«У Великобританії немає бар’єрів для іноземних учасників з руху капіталу або вивезення прибутку з країни, а створення і діяльність компаній, в тому числі з іноземною участю, здійснюється в рамках єдиної системи державного регулювання. Тому, Сполучене Королівство — безумовно, одна з найбільш привабливих країн для експорту української продукції в світі, особливо для продуктів харчування. На жаль, поки Україна успішна на ринку агросировини, якя складає приблизно третю частину всього українського експорту в Великобританію», — розповів він.

Експерт додав, що українська частка в загальному імпорті в Великобританію становить 28% для соняшникової, сафлорового і бавовняного масла і 13% кукурудзи (дані Trade Map за 2017 рік).

«Українським виробникам варто скористатися можливостями, які надає Brexit і почати експорт готових продуктів харчування до Великобританії», — додав він.

За матеріалами: latifundist.com

Новости по теме

| |